Zapewne większość już zna ten sposób, ale pewnie wiele osób nie zna, więc poruszę tu temat sprawdzania czy nasze karty od „Sony” są oryginalne….

W dzisiejszych czasach ciężko o cokolwiek co nie jest podróbką lub jak kto woli tańszą wersją oryginału 🙂 , otóż jeżeli jesteśmy w posiadaniu konsoli Sony PSP i rzekomej „oryginalnej” karty MS Duo to w bardzo łatwy i szybki sposób jesteśmy w stanie określić czy nasza karta to oryginał czy nie, oczywiście rozpracowujemy wszystkie karty o większej pojemności niż 512 MB i karty które są podpisane technologią Magic Gate ….

Bierzemy w dłoń konsolę wkładamy kartę i odpalamy, z menu XMB wybieramy pozycję czy to w zdjęciach, muzyce czy tez video lub też w Game gdzie widoczne jest dostępne miejsce na naszej karcie. Nie wchodzimy dalej tylko naciskamy „TRÓJKĄT” ukazuje się nam menu z prawej strony i opcja „INFORMATION” wybieramy ją oczywiście ciskając „X” i mamy kilka danych interesuje nas ostatni wpis, mianowicie Magic Gate: i jeśli naszym oczom ukarze sie wpis „Supported” to cieszmy się oryginałem a jeśli „Unknown” to niestety zarobił ktoś inny a nie Sony 😉 ….

pozdrowienia