Co raz więcej ludzi przekonuje się do marki Apple w naszym kraju, oczywiście wiem że ich sprzęty są w oszołamiających cenach ale w ich przypadku płaci się na prawdę za jakość i jest ona w 100% niepodważalna.
Czasem producenci świadomie wypuszczają produkt na rynek nie opisując (udostępniając ) użytkownikom wszystkich opcji, a czasem dzieje się to przez przypadek.
Jak jest w omawianym przeze mnie temacie nie wiem, ale jedna z opcji opisali na stronach swojego supportu, są to notatki głosowe. które oficjalnie są dostępne z odpowiednim mikrofonem. Druga na której trochę mocniej się skupię nie jest nigdzie opisywana, mam na dzieję że nie opowiadam Wam o czymś co jest tak oczywiste i ogólnie dostępne, że nikt nie porusza nawet tego tematu.
O notatkach głosowych a konkretnie ich sposobie nagrywania możecie poczytać na stronach Apple.
Drugą opcją po notatkach głosowych jest funkcjonalność pilota w słuchawkach od iPhone, doskonale wydaje polecenie ipodowi i jest przynajmniej mi bardzo przydatny.
Tu znowu nie wiem w jaki sposób jest używany ipod przez użytkowników wokół, ale ja idąc, jadąc i słuchając lubię zablokować urządzenie aby przez przypadek nie mogło ściszyć lub wrzasnąć do uszu, przeskoczyć utwór czy też zatrzymać odtwarzanie. Wiem szanse przy ipodzie są niskie ale możliwe, jest HOLD to z niego korzystam pach… do kieszeni i lecę. Mając 120GB z czego 3/4 zapełnione nutą nie zmieniam zbyt często playlisty a to powoduje że utwory zaczynają się nudzić, człowiek by chętnie przełączył na następny czy następny, a tu lipa ipod głęboko w kielni, nawet jakbym chciał przez spodnie pstryknąć „next” to się nie da bo jest HOLD. A tu taka piękna sprawa jak pilot w słuchawce…

jeden pstryk – pauza

drugi pstryk – play

podwójny pstryk – następny utwór

potrójny pstryk – graj utwór od początku

Szkoda że jeszcze nie reguluje głośności …. I nie dosyć że nie muszę wyciągać ipoda z kieszeni odblokowywać klawiszy to mogę to zrobić w nieustanny ruchu mając oczy skierowane przed siebie a nie ma ipoda, i nie wpadnę na coś na kogoś na chodniku nie zmoknie mi player jak pada…

Zobaczcie video przedstawiające działanie tych funkcji