
Nie wiem czy Was spotkało podobne doświadczeni, ale ja dodałem sobie ostatnio świeżo zdobyty numer od kupla i na pewno go zapisałem w kontaktach mojego iPada, parę dni później miałem się do niego odezwać tak też zaglądam do kontaktów wstukuję pierwsze litery nazwiska a tu lipa brak. Nie jednak pamięć mnie nie myli dodawałem potem sprawdziłem i był a teraz nie ma ?!
Jednak lipy nie było, kontakt się odnalazł w innej grupie z kontaktami.
Postanowiłem to wyeliminować się okazało nie takie intuicyjne i proste na pierwszy rzut oka,
dlatego też postanowiłem to opisać jakby moja pamięć mnie jednak zawiodła i znów miałbym podobny problem.
Aplikacja kontaktów w iCloud pozwala nam jedynie na import kontaktów w formacie VCARD (.vcf) natomiast Outlook nie chce nam tego formatu wyeksportować, oferuje w zamian PST (.pst)
zacząłem szukać w Internecie jakiś darmowych programów konwertujących niestety nie napotkałem żadnego, który godny byłby uwagi a trial działał tylko z pięcioma losowo wybranymi kontaktami…
Poszperałem bardziej i doczytałem się o co B.
Jak już wiemy „Apple think different” i cała przyczyna zamieszania tkwi w tym że jak większość zachłysnąłem się nowinkami dostarczonymi z iOS5 i nowym doświadczeniem jakim jest pierwsza konfiguracja iOS z poziomu telefonu, zaznaczyłem „Synchronizuj z iCloud” czyli nie z komputerem. Ten sync działa wyśmienicie ale na wszelki kontent wprowadzony przez nas do urządzenia nie z synchronizacji czy też kopii zapasowej z komputera.
A oto cały przepis: Metoda dla MS Outlook 2003, 2010.
1. W urządzeniu przechodzimy do ustawień > ustawień iCloud
2. Wyłączamy synchronizację kontaktów z iCloud, urządzenie zapyta nas czy usunąć kontakty, potwierdzamy usunięcie „Usuń z iPada / iPhone / iPod ” ( pamiętamy o tym że nasze kontakty są bezpieczne w np.: MS Outlook ).
3 (A). Następnie jeżeli nie mamy w urządzeniu żadnych kontaktów podpinamy je do komputera i synchronizujemy z iTunes.
3 (B). Jeśli w naszym urządzeniu pozostały kontakty i pokrywają się z tymi które trzymamy w MS Outlook to możemy odpuścić podpięcie i synchronizację.

4. Powracamy do ustawień iCloud w iUrządzeniu i włączamy synchronizację kontaktów z iCloud.
5. Teraz urządzenie zapyta nas czy połączyć kontakty „Złącz kontakty”, innymi słowy scali kontakty z urządzenia ( wcześniej outlook ) z tymi co już mieliśmy w iCloud.
6. Oto mamy wszystkie swoje kontakty w jednej grupie „KONTAKTY” tak jak chcieliśmy.
3 Komentarze
a. · 18 lutego 2014 o 17:27
Świetny tutorial. Mój i5 zgłupiał i to mi pomogło w zgraniu kontaktów.dz.
paweł s · 25 lipca 2013 o 07:43
ok pomysł działa i to sprawnie ale czy dalej automatem wymienia dane miedzy apple a outlukiem czy trzeba nowe kontakty dodawane tu i tu recznie przerzucać?
LOCOSP · 25 lipca 2013 o 07:59
Niestety, z automatu to nie będzie działać przynajmniej nic o tym nie wiem. Można jedynie od czasu do czasu robić synchronizację. Ogólnie ta procedura jest dla ludzi którzy przesiadają się z jakiegoś innego urządzenia na urządzenia firmy Apple , później to już kontakty dopisywane / edytowane / usuwane w urządzeniu synchronizują się z iCloud ( jeśli się na to da przyzwolenie ).
Pozdrawiam
LSP
Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.