Operacja jaką dzisiaj chcę Wam przedstawić jest niemożliwie prosta i tania w wykonaniu, nie ma potrzeby wykonania jakichkolwiek modyfikacji w konsoli Sony PS3.

Do tej pory radziłem sobie różnie, to podpinałem słuchawki do telewizora, to przez amplituner, ale czasem miałem potrzebę podpięcia konsoli do monitora komputerowego, który nie posiadał żadnych głośników a opcji z amplitunerem także nie było.

Do tej pory myślałem że jedynym wyjściem z sytuacji była inwestycja w drogie słuchawki które w zestawie z zewnętrzną kartą dźwiękową i gniazdem optycznym – bzdura :).

Można to zrobić za 2,5 zł pod warunkiem że dysponujemy kablem dostarczanym w zestawie z konsolą ( SONY AV MULTI )

url

oraz musimy zakupić adapter przejściówkę żeńskiego jack 3,5 do 2x RCA Chinch

adapter-rca-chinch-minijack-zenski

Czyli kabel SONY AV MULTI wpinamy do gniazda AV MULTI OUT

ps3-slim-labeled--article_image

następnie zakupioną przejściówkę a następnie nasze słuchawki.

Oto efekt końcowy …

560384_4381423300428_1894328783_n

Teraz musimy pogrzebać w ustawieniach programowych konsoli

Przechodzimy do ustawień a następnie ” Ustawienia dźwięku”

IMG_1808

Pokaże się nam pozycja ” Odtwarzanie dźwięku przez kilka wyjść ”

IMG_1809

, tutaj musimy zdecydować czy dźwięk płynący z naszej konsoli chcemy mieć zarówno w telewizorze ( podłączonym na przykład kablem HDMI ) jak i w słuchawka które właśnie podłączamy. Jeżeli wystarczają nam słuchawki można pozostawić tą opcję wyłączoną.

Przechodzimy dalej do pozycji ” Ustawienia wyjścia audio ”

IMG_1810

i ustawiamy ” Złącze wejściowe audio / SCART / AV Multi „.

Gotowe!

Teraz cieszymy się dźwiękiem w słuchawkach co za tym idzie możemy podłączyć konsolę bezpośrednio do monitora który nie posiada głośników bez dodatkowych wzmacniaczy, kart dźwiękowych i temu podobnych.


10 komentarzy

TheDelkar · 19 lutego 2016 o 18:22

a jak potem bawić się z głośnością ? skoro dzwięk leci prosto z konsoli ? w sluchawkach daje na max głośność i jest cicho.

  LOCOSP · 22 lutego 2016 o 23:01

  No niestety jeśli Twoje słuchawki nie mają wzmocnienia to nie będzie lepiej, jedynym rozwiązaniem to przepuścić to przez jakiś mini wzmacniacz albo zewnętrzną kartę dźwiękową…

Kamil · 12 grudnia 2015 o 12:25

Witam, ja mam problem mianowicie wszystko zrobiłem zgodnie z instrukcją ale działa mi tylko jedna słuchawka. To znaczy prawa lub lewa, zależy to od tego jak podłącze biały i czerwony kabelek do przejściówki. Czy miał ktoś podobny problem ? Może to gdzieś w ustawieniach jest ? Dodam, że słuchawki sprawne po podłączeniu do PC działają normalnie.

  LOCOSP · 13 grudnia 2015 o 20:18

  Witaj Kamilu, przyczyny szukłbym po stronie przejściówki skoro wyeliminowałeś słuchawki, sprawdź adapter z jakimś zwykłym kablem chincz… I daj znać co i jak… To będziemy szukać dalej.

   Kamil · 17 grudnia 2015 o 10:49

   Witam, nie mam możliwości sprawdzenia u siebie. Zamówiłem drugi adapter od innego sprzedawcy. Muszę poczekać parę dni jeszcze, niestety wadą tej przejściówki jest jej wyjątkowość i brak w sklepach zarówno wielkopowierzchniowych jak i małych z audio/video.

    Kamil · 19 grudnia 2015 o 20:47

    Cóż dziś przyszła druga końcówka, okazało się że to nie przez nią… Kolejna rzecz to kabel AV. Będę musiał pożyczyć od kogoś ze znajomych.

     Kamil · 15 listopada 2016 o 16:03

     Sporo czasu minęło, ale dodam tylko że problem był z kablem AV, kupiłem używany ale oryginalny i wszystko hula.
     Przejściówkę najlepiej chyba na allegro znaleźć w sklepach audio nie mają.

Szymon Raś · 23 lutego 2015 o 18:52

Dzieki, ziom. Ale wiesz moze gdzie mozna kupic przejściówke ?

Komputronik · 29 stycznia 2015 o 12:33

Dzięki

Możliwość komentowania została wyłączona.